www.Cancer.ic.ck.ua
Кращий гуманітарний проект

за підсумками 4-го Міжнародного форуму "HI-TECH 2003"

(докладніше).

Пошук по сайту. Додому.Структура сайта.E-mail

Рак...Життя триває!

 

Просто й дохідливо про те,
що дійсно треба знати про рак:
 

  Вступ. Мета і задачі сайту.

  Загальні відомості про онкологічні захворювання.

  Причини виникнення й способи профілактики.

  Прояви, діагностика й лікування різних форм рака.

  Нові, перспективні методи діагностики й лікування.

  "Ви скажіть, де лікарня. Я туди піду лікуватися..."

  Догляд за хворими на онкозахворювання.

  Як зробити життя хворого на рак повноцінним.

  Листи хворих, їхніх родичів та знайомих.

  Ресурси інтернет з онкології, що рекомендуються.

  Новини сайту. Останні опубліковані статті.

  Докладніше про нас і наші послуги.

  Структура сайту.

 

Наші партнери:

Инфоком, Черкассы

Украинский медицинский каталог.

 

Стаття розділу  Змінити мову перегляду на РОСІЙСЬКУ  

"Прояви, діагностика й лікування різних форм рака"

Рак передміхурової залози

 Ці новоутворення по частоті виникнення стоять на одному з перших місць у чоловіків, складаючи в них по різних джерелах від 5 до 18 відсотків випадків рака. Найчастіше вік тих, хто захворів старше 60-70 років. Припускають, що рак передміхурової залози обумовлений порушеннями ендокринної регуляції у половій сфері.

 

Пухлина являє собою аденокарциному (залозистий рак) різної диференціації.

 

Клініка.

 

Клінічні ознаки не мають характерних тільки для цього захворювання симптомів. Симптоматика полягає в частішанні сечовипускання вночі, утрудненні сечовипускання (спочатку вночі, а потім і вдень), відчутті неповного спорожнювання сечового міхура, наростанні кількості залишкової сечі. Ці симптоми настільки подібні з картиною гіпертрофії й аденоми передміхурової залози, що також вражає чоловіків у старечому віці, що в початковій стадії рака відрізнити ці захворювання майже неможливо. Лише надалі при раку з'являється гематурія і приєднується біль внаслідок проростання пухлиною сечового міхура й клітковини таза. Паралельно наростає кахексія (прогресуюча втрата ваги).

 

Стадія I: клінічних проявів нема, діагноз установлюють випадково при морфологічному дослідженні вилучених аденом.

 

Стадія II: порушень сечовипускання й інших ознак хвороби немає; при ректальному дослідженні виявляють щільний вузол у залозі; діагноз установлюють при біопсії; метастази в цій стадії рідкісні.

 

Стадія III: часте сечовипускання, гематурія, інші симптоми; пухлина проростає насінні пухирці, підставу сечового міхура і бічні стінки таза; біопсія підтверджує діагноз; у половині випадків знаходять метастази в тазові і заочеревинні лімфатичні вузли.

 

Стадія IV: частіше пухлина великих розмірів із вираженими дизурічними розладами; основна характерна ознака цієї стадії - наявність метастазів у кістки й інші органи. У сироватці крові в 70% випадків виявляється високий рівень кислої фосфатази.

 

Діагностика.

 

Діагностика ранніх уражень простати залишається важкою. Діагноз ставлять на підставі всього перебігу хвороби, а також шляхом обмацування передміхурової залози через пряму кишку.

 

Пальцеве ректальне дослідження - основний метод діагностики рака передміхурової залози. Диференціальний діагноз проводять з аденомою передміхурової залози. Упевнений діагноз рака може бути поставлений лише при значних розмірах залози, її щільності і горбистості. До появи цих виражених ознак рака його важко відрізнити від вікової гіпертрофії залози. Лише 10% пухлин простати, виявлених при пальцевому дослідженні її осередкових ущільнень, досить обмежені і піддаються ефективному лікуванню. Інші випадки складають занедбані раки. Часто рак передміхурової залози виявляють при клінічному обстеженні хворих із метастазами в кістках.

 

Діагноз установлюють при пункційній біопсія простати, виконаній через пряму кишку, промежину або уретру.

 

Припущення про діагноз може бути зроблене на підставі ультразвукової томографії (УЗД).

 

У випадках рака, що проростає капсулу передміхурової залози, знаходять підвищену активність кислої фосфатази. У хворих із віддаленими метастазами даний показник підвищений більш ніж у 80% випадків. Як діагностичний маркер визначають у сироватці специфічний Аг простати, але можливі хибнопозитивні результати.

 

Радіоізотопне сканування кісток, рентгенографія, екскреторна урографія, комп'ютерна томографія органів таза і заочеревинного простору дозволяють знайти метастази в органах, що найбільш часто уражаються.

 

Лікування.

 

Радикальне лікування рака передміхурової залози хірургічним шляхом можливе тільки в ранніх стадіях при невеликих локалізованих пухлинах. На жаль, фактично лише 10% раків передміхурової залози можна лікувати за допомогою хірургічного втручання. При цьому застосовують радикальну простатектомію. При яскраво вираженій клінічній картині пухлина, власне кажучи, неоперабельна. Тому у хворих при III-IV стадії рекомендується видалення яєчок у сполученні з гормонотерапією жіночими статевими гормонами чи без неї. Широко застосовують лікування гормоном синестролом. Курс лікування тривалий, багатомісячний. Призначення цих гормонів збільшує виживаність і в той же час (при прийомі високих доз і тривалому застосуванні) обумовлює зростання частоти серцево-судинних ускладнень (інсульт, інфаркт міокарда, тромбоемболія, недостатність кровообігу), доцільне тільки при виражених розладах сечовипускання, інтенсивних болях у кістках і т.п. Цей вид гормонотерапії дає у відомому відсотку випадків стійкі ремісії, рятуючи хворих від болів і розладів сечовипускання.

 

Паліативне (що не виліковує, але полегшуюче стан хворого) значення має променева терапія на ділянку передміхурової залози, а також на зони метастатичного ураження кісток при різкому больовому синдромі й погрозі здавлення сечівника. Опромінення застосовують також в осіб, що бажають зберегти полову активність. Як метод ендокринного лікування застосовують опромінення гіпофіза з метою вимикання його функції. При вираженому здавленні сечівника звільняють сечовий міхур через катетер, а при неможливості катетеризації накладають надлобковий свищ.

 

Метастазування.

 

При ранніх стадіях рак передміхурової залози виявляється тільки локально, метастази знайти не вдається. Надалі при прогресуванні пухлини лімфогенні метастази рака передміхурової залози виявляються в регіонарних тазових і заочеревинних лімфатичних вузлах, по ходу черевної аорти. Рак передміхурової залози виявляє особливу схильність до множинного ураження кісток (хребет, таз, стегно й ребра). Спостерігаються також метастази в легенях і плеврі, м'яких тканинах і печінці.

 

Прогноз.

 

При раку простати прогноз частіше несприятливий через пізнє виявлення і раннє виникнення множинних метастазів. Нажаль близько 90% раків передміхурової залози виявляються в III - IV стадії. Радикальна простатектомія, проведена при ранній стадії рака у хворих у віці молодше 70р. забезпечує 10-15-літню виживаність. У цілому після лікування 5-літня виживаність при I-II стадії складає 85%, III стадії -50%, IV стадії - 20%.

 

Профілактика.

 

Необхідне раннє виявлення захворювання, чому сприяє профілактичне (1 разів на рік) ректальне дослідження, яке необхідно проводити кожному чоловіку старше 40 років. У всіх сумнівних випадках показане проходження ультразвукового дослідження органів малого таза.

 

Дивись також:

Профілактика злоякісних пухлин.

Методи діагностики злоякісних пухлин.

Загальні принципи лікування онкологічних хворих.

Значення ранньої діагностики й лікування.

Догляд за хворими на онкозахворювання.

Реабілітація хворих, які пройшли радикальне лікування.

Листи хворих, їхніх родичів і знайомих.

 

Інші наші проекти:

Создание персональных сайтов. Быстро! Дешево! Красиво!

  Головна сторінка розділу.Додому.Структура сайта.E-mailВ початок сторінки.

Розробка, наповнення та підтримка лікаря С. Бондарева,  Україна,  Черкаси
www.sb-studio.com.ua/sb.htm
З пропозиціями та побажаннями по оформленню й наповненню звертайтесь:
s-bond@ukr.net 

Aport.ru Украинская баннерная сеть