www.Cancer.ic.ck.ua
Кращий гуманітарний проект

за підсумками 4-го Міжнародного форуму "HI-TECH 2003"

(докладніше).

Пошук по сайту. Додому.Структура сайта.E-mail

Рак...Життя триває!

 

Просто й дохідливо про те,
що дійсно треба знати про рак:
 

  Вступ. Мета і задачі сайту.

  Загальні відомості про онкологічні захворювання.

  Причини виникнення й способи профілактики.

  Прояви, діагностика й лікування різних форм рака.

  Нові, перспективні методи діагностики й лікування.

  "Ви скажіть, де лікарня. Я туди піду лікуватися..."

  Догляд за хворими на онкозахворювання.

  Як зробити життя хворого на рак повноцінним.

  Листи хворих, їхніх родичів та знайомих.

  Ресурси інтернет з онкології, що рекомендуються.

  Новини сайту. Останні опубліковані статті.

  Докладніше про нас і наші послуги.

  Структура сайту.

 

Наші партнери:

Инфоком, Черкассы

Украинский медицинский каталог.

 

Стаття розділу  Змінити мову перегляду на РОСІЙСЬКУ  

"Догляд за хворими на онкозахворювання"

Мастектомія й інші операції з видаленням регіонарних лімфовузлів

Радикальна мастектомія з приводу рака молочної залози полягає в повному видаленні її разом із шкірою, великим грудним м'язом, клітковиною з лімфатичними вузлами пахвової й підключичної ділянок. Ця операція наносить жінці значну фізичну й психічну втрату.

 

Безпосереднім ускладненням є набряк верхньої кінцівки і тугорухість плечового суглоба відповідної сторони, що часто розвиваються найближчим часом після операції. Наростаючий набряк верхньої кінцівки - наслідок лімфостазу в ній через порушення лімфатичних судин пахвової ділянки. Тугорухість у плечовому суглобі настає в результаті деформації суглобної сумки процесами рубцювання в цій ділянці. З'являються болі при спробах відведення й підняття руки. Різке обмеження рухів у суглобі сприяє наростанню тугорухості. Хворі намагаються обмежити рухи у суглобі через болючість, підвішують руку на косинці, що сприяє наростанню тугорухості. Тому кращим методом боротьби з тугорухістю суглоба й наростанням набряку кінцівки є лікувальна гімнастика. Вона повинна початися з перших днів після виписки з лікарні спочатку в спеціальних кабінетах під керівництвом інструктора, а потім самостійно. Хвора і її родичі повинні розуміти значення лікувальної гімнастики і здійснювати її, керуючись спеціальними методичними вказівками.

 

Замість спокою кінцівки оперованої сторони необхідні рухи нею: спочатку обережні, до появи болів, а потім із збільшенням в амплітуді. Качаючі рухи в плечовому й ліктьовому суглобах, відведення й підняття руки спочатку робляться самою хворою за допомогою своєї здорової руки, а потім самостійно, без підтримки. Треба привчити хвору до розчісування волосся хворою рукою, розтиранню спини рушником, робити вправи з гімнастичним ціпком і т.п.

 

Видалення клітковини і лімфатичних вузлів зон регіонарного метастазування здійснюється не тільки при раку молочної залози. Це обов'язкова частина оперативного лікування рака багатьох локалізацій. Клітковина і лімфатичні вузли пахвової ділянки видаляються при новоутвореннях м'яких тканин верхньої кінцівки, шкіри спини, грудної стінки. І в цих випадках операція ускладнюється набряком верхньої кінцівки. При раку язика, нижньої губи, щитовидної залози видаляються клітковина і лімфатичні вузли підщелепних ділянок, бічних трикутників шиї, надключичних ділянок, що веде до тимчасових м'яких набряків обличчя. При новоутвореннях м'яких тканин нижньої кінцівки, зовнішніх статевих органів і анального відділу прямої кишки видаляються клітковина і лімфатичні вузли пахово-стегнової ділянки (операція Дюкена), при цьому спостерігається ускладнення у виді набряку нижньої кінцівки.

 

Ці набряки на ґрунті лімфостазу розвиваються найближчим часом після операції (тижні, місяць) і легко піддаються лікуванню: подовжні масажі, піднесене положення кінцівки. Відновлення порушеного лімфотока настає за рахунок новостворених лімфатичних судин та появи колатеральних шляхів.

 

На відміну від м'яких набряків, що супроводжують безпосередньо оперативне втручання, нерідко через 6-12 міс. після операції з'являються пізні щільні набряки кінцівки. Вони бувають частіше в осіб, які піддалися комбінованому лікуванню, коли зони можливого метастазування опромінювалися до чи після операції. Пізні щільні набряки кінцівки можуть бути наслідком процесу рубцювання в цих ділянках, що перешкоджає відновленню шляхів лімфовідтока. Але вони можуть виявитися і першою ознакою рецидиву, що починається. Тому кожен випадок появи пізнього набряку кінцівки вимагає огляду онколога. При скарзі хворої на появу пізнього набряку кінцівки необхідно звернутися до онколога поза залежністю від терміну планового огляду. Якщо онкологом буде знята підозра на рецидив, приступають до заходів щодо ліквідації чи зменшення набряклості. Вони вимагають часу й терпіння хворого і близьких родичів по виконанню комплексу призначень онколога: масаж, самомасаж, еластичне бинтування, комплекс лікувальної гімнастики, піднесене положення на ніч і ряд профілактичних заходів для попередження нагноєння, бешихового запалення, появи тріщин.

 

Дивись також:

Стадії розвитку злоякісних пухлин.

Загальні принципи лікування онкологічних хворих.

Рак молочної залози.

Хворі після хірургічного лікування.

Догляд за хворими в занедбаній стадії захворювання.

Листи хворих, їхніх родичів і знайомих.

 

Інші наші проекти:

Создание персональных сайтов. Быстро! Дешево! Красиво!

  Головна сторінка розділу.Додому.Структура сайта.E-mailВ початок сторінки.

Розробка, наповнення та підтримка лікаря С. Бондарева,  Україна,  Черкаси
www.sb-studio.com.ua/sb.htm
З пропозиціями та побажаннями по оформленню й наповненню звертайтесь:
s-bond@ukr.net 

Aport.ru Украинская баннерная сеть